filmový klub BYTČA
program kina premietali sme 2008-2010 ankety časté otázky o klubečasté otázky


  1. Kde sa nachadza (premieta filmy) FK Bytča?
Filmový klub Bytča premieta v kinosále Kultúrneho domu v Bytči na Treskoňovej ulici.

2. Môžem navštevovať filmové predstavenia aj keď nie som členom FK?
Predstavenia filmového klubu môže navštevovať každý. Fungujú v podstate na báze obyčajných kino predstavení, prídete pred predstavením, kúpite si lístok a pozeráte. Jediná nevýhoda oproti členom klubu je, že nebudete mať zľavnené vstupné a iné výhody, ktoré poskytuje klubový preukaz.

3. Ako sa stať členom FK?
Stať sa členom filmového klubu je veľmi jednoduché, kúpite si klubový preukaz a ste členom. Klubový preukaz platí na jeden kalendárny rok.

4. Kde si môžem kúpiť preukaz?
Zakúpiť si preukaz je možné priamo pred predstavením v hociktorom filmovom klube na Slovensku.

5. Aké mam výhody, keď sa stanem členom FK?
Člen klubu čerpá výhody skrze svoj preukaz. Nosnou úlohou klubového preukazu je poskytovať jeho majiteľovi zľavy na samotné premietanie, čo je vždy minimálne 20% zo vstupného. Teda ak viete, že prídete na klubové predstavenie viac ako štyrikrát do roka, preukaz sa vám určite oplatí. Preukaz je použiteľný samozrejme v celej sieti filmových klubov na Slovensku (náš najbližší je v Považskej Bystrici, zoznam a program všetkých na www.asfk.sk ).

6. Ake ďalšie zľavy ponúka klubový preukaz?
A) Klubovy preukaz ponúka zľavy (od 20% až do 100%) na všetky akcie usporiadané Asociáciou slovenských filmových klubov na Slovensku a v Českej republike. Sú to väčšinou filmové a multižánrové festivaly. Medzi najzaujímavejšie patria:
Artfilm Trenčianské Teplice
Letná filmová škola Uherské hradište
Medzinárodný filmový festival Bratislava
Zimná filmová škola Martin
FEBIOFEST
Slovenské filmobranie Prievidza
Kompletný zoznam, výšku zľav a informácie o podujatiach uvedieme v najbližšej dobe.
B) Nákup tovaru (publikácie, knihy, plagáty, DVD ...) za výpredajové ceny v predajni KLAPKA v Bratislave, alebo formou internetového nákupu na www.klapka.sk

7. Ako často sú filmové predstavenia?
V Bytči premieta filmový klub minimálne dvakrát do mesiaca, väčšinou každú druhú sobotu. Priemerný počet predstavení na rok je 20. Intenzita závisí od obdobia (najviac na jeseň a v zime, menej na jar, a takmer vôbec v lete). Premieta sa výhradne v sobotu, len počas plesovej sezóny z organizačných dôvodov v nedele a pondelky.

8. Aké filmy môžem vidieť vo FK?
Filmový klub nepremieta len nejaké filmy, akoby sa na prvé počutie mohlo zdať, špecializované pre „klubového náročného diváka“. Nepopieram, že aj také tituly hráme. No väčšina filmov je určená aj pre širšie publikum, sú to proste len filmy o ktoré nemá záujem komerčný distributor, čo neznamená že sú nejaké zložité, nudné atď. Sieť filmových klubov zabezpečuje, aby sa tieto filmy predsa len k divákom dostali. Bez existencie filmových klubov by sa dnes nehovorilo o filmoch ako Samotári, Adamové jablká, Rok Diabla, Kukuška, Čierna mačka, biely kocúr, Lost Highway a kopci ďalších českých, slovenských, európských, amerických, azijských filmov, ktoré by sa inak do kina nedostali.

9. Hráte aj nejakú filmovú klasiku?
Do programu sa vždy snažíme zaradiť na tri nové filmy jeden film klasický, film zo zlatého fondu svetovej kinematografie. Sú to už diela uznávané, ktoré sa v kluboch môžu hrať vďaka obnovenej premiére. Patria sem filmy Felliniho, Formana, Jakubiska, Scorseseho, Bergmana, Chaplina a mnohých ďalších.